Jei turite blogą kredito istoriją, tuomet negalėsite pasiskolinti nei iš banko nei iš nebankinių paskolų teikimo įmonių. Vienintelė išeitis – skolintis iš privačių skolintojų, tai gali būti draugas, šeimos narys ar nepažįstamas asmuo, kuris tuo užsiima. Atminkite, jeigu turite nekokią kredito istorija ir nebegalite skolintis nei iš banko, nei iš nebankinių skolintojų, pirmiausia turėtumėte susimąstyti apie savo finansinę situaciją ir asmeninį požiūrį į pinigus. Jei ankščiau nesugebėjote grąžinti skolų, tai gal iš šis kartas bus toks pat? Sutinku, kad yra daugybė atvejų, kai sugadinama asmeninė kredito reputacija, tačiau vis tiek reikalingi pinigai nenumatytoms situacijoms. Tačiau, tik tuomet kai būsite tikri, kad šį kartą tikrai galėsite grąžinti pasiskolintus pinigus, galite pradėti mąstyti apie paskolas iš privačių skolintojų.

Paskola suteikta draugų arba artimųjų – geriausia išeitis gauti greitą paskolą, nenumatytiems atvejams, tai pasidomėti ar jūsų draugai, artimieji, bendradarbiai ar pažįstami neturį atliekamų pinigų, kuriuos jums galėtų paskolinti. Būkite atsargūs, nes skolindamiesi iš draugų ar artimųjų, apsunkinate savo santykius. Jei nutiks taip, jog nepajėgsite grąžinti pasiskolintų pinigų, galite visam laikui sugriauti ilgai puoselėtus santykius ir draugystę. Žiūrint iš kito kampo, galime įžvelgti ir geresnių dalykų, baimė, jog nesugebėsite grąžinti pinigų ir taip sugriausite santykius, gali priversti jus ieškoti visų įmanomų būdų užsidirbti, kad grąžintumėte skolas ir toliau gražiai bendrautumėte. Ruošiantis tokiam finansiniam susitarimui, būtina pasirašyti sutartį, kurioje būtų nurodyta kokias turėsite sumokėti palūkanas ir kas nutiks, jei paskola nebus grąžinta laiku. Be šios sutarties, gali kilti įvairiausių nesusipratimų, pykčių, o taip pat gali nutrūkti draugystė. Taigi, jei skolinatės iš draugų arba artimųjų, turėkite tai omenyje.

Paskola iš nepažįstamo asmens – kitas pasirinkimas, tai privatūs asmenys, skolinantys nepažįstamiems, būtent tokiems kaip jūs. Ankščiau tokie asmenys buvo vadinami paskolų rykliais, nes negrąžinus paskolos laiku, pasiskolinusiam asmeniui būdavo sukeliami fiziniai sužalojimai. Šiandien, tokie privatūs skolintojai yra labiau civilizuoti, tačiau vis tiek turite būti labai atsargūs. Dėl šios priežasties, skolintis iš draugų arba artimųjų yra saugiau. Apie paskolas iš nepažįstamųjų galvokite tik tuomet, kai daugiau niekas kitas jums negali paskolinti pinigų, kurių jums taip reikia. Paprastai, privačių paskolų palūkanos labai didelės, o sąlygos ne itin palankios, tačiau jei neturite kitos išeities, tuomet tai vienintelis pasiūlymas, kurį galite gauti.