Kiekvienas esame girdėjęs pasakymą „paskola be palūkanų“. Tai kaip magnetas traukia naujus klientus, nes visi nori gauti paskolą, kurios palūkanos yra 0%. Šiame straipsnyje pasistengsime apsibrėžti, kas iš tiesų yra paskolos be palūkanų, kiek jos mums naudingos ir ar šiame pasakyme nėra paslėptų mokesčių.

Kreditoriai Suteikimo trukme Pirma paskola nemokamai Kredito MIN suma Kredito MAX suma Kredito laikotarpis Darbo valandos
15 min. Taip 50 € 750 € 30 dienos Š:  07:00 - 22:00
A:  07:00 - 22:00
15 min. Taip 100 € 1000 € 4 metų Š:  08:00-22:00
A:  10:00-20:00

10-euro

Trumpas atsakymas būtų toks, kad paprastai šios paskolos tikrai be palūkanų ir grąžinti reikia būtent tokią sumą, kuri buvo pasiskolinta, be jokių papildomų mokesčių. Pavyzdžiui, jeigu pasiskolinate 200 eurų trisdešimčiai dienų, tuomet turėsite gražinti būtent 200 eurų ir nė cento daugiau. Šios paskolos labai populiarios ir daugelis nebankinių paskolų davėjų, naujiems vartotojams siūlo gauti pirmąją paskolą nemokamai. Būtent dėl to, paskolos be palūkanų dar vadinamos „nemokamomis paskolomis“. Jei panagrinėsime atidžiau, jūs iš tiesų gausite paslaugą nemokamai ir grąžinant paskolą, jums nereiks papildomai mokėti. Žinoma, tai nereiškia, kad gavę paskolą neturėsite jos sumokėti, nes ir pats paskolos apibrėžimas sako, kad paskola yra kai jūs kažką pasiskolinate (šiuo atveju pinigų) tam tikram laikotarpiui už pažadą sumokėti vėliau.

Populiariausios paskolos be palūkanų yra tos, kuomet skolinamasi trumpam periodui ir suma dažniausiai neviršija 1000 eurų. Šios paskolos nėra skirtos dideliems mokėjimams, dažniausiai jos panaudojamos mažiems pirkiniams ar nenumatytoms išlaidoms. Dėl šių priežasčių trumpalaikės paskolos yra labai efektyvios. Galite skolintis, turėdami omenyje, kad grąžinant nereikės mokėti papildomai.

Kada galite gauti paskolą be palūkanų?

Nemokamos paskolos dažniausiai suteikiamos naujiems klientas. Tai reiškia, kad tik pirma greitoji paskola bus nemokama, už visas kitas turėsite mokėti palūkanas. Tačiau yra daugybė paskolų davėjų, todėl kiekvieną kartą prireikus pinigų, galite užsiregistruoti ir skolintis pas skirtingą skolintoją! Greitos paskolos yra pelningos tuomet, kai jūs mokate palūkanas, tačiau kai skolinatės pirmą kartą, šios kompanijos pelno negauna. Tai labiau reklaminė priemonė, kurios dėka kompanijos siekia pritraukti naujų klientų, kurie vėliau jiems gali atnešti didžiulį pelną. Kuomet skolinatės pinigų (net jeigu ir nereikia mokėti palūkanų), yra tikimybė, kad jūs pasiskolinsite dar ir dar kartą. Todėl tuo tikėdamos, įmonės sutinka prarasti šiek tiek pinigų, kad vėliau iš to pasipelnytų.

Kiek galite pasiskolinti?

Paprastai nemokamas paskolas siūlo tik greitų paskolų bendrovės, vadinasi didžiulės sumos pasiskolinti negalėsite. Dažniausiai galite skolintis iki 500 eurų, nors vidutinė suma yra nuo 200 iki 300 eurų. Paskolų davėjai stengiasi neskolinti didelių sumų, nes tuomet jie prarastų galimybę iš tų pinigų gauti palūkanų, taip pat išaugtų tikimybė, kad klientas nevykdys savo įsipareigojimų.

Kokie paskolų be palūkanų gražinimo terminai?

Nemokamos paskolos kaip ir kitos greitos paskolos, todėl ir grąžinimo terminai tokie pat kaip ir kitų paskolų toje įmonėje. Tai reiškia, kad dažniausiai galite gauti paskolą 30 dienų, o atėjus sutartam laikui grąžinti pinigus be jokių papildomų mokesčių. Jeigu jaučiate, kad negalėsite grąžinti pinigų nustatytu laikotarpiu, tuomet yra galimybė paskolos grąžinimo laiką pratęsti, bet tokiu atveju nemokama paskola tampa mokama ir jums tektų sumokėti palūkanas visai pasiimtai sumai. Todėl labai svarbu grąžinti paskolą laiku, na, o jei iš tiesų būtina, tuomet pasiimti dar vieną nemokamą paskolą iš kito pinigų davėjo, kad grąžintumėt pirmąją ir išvengtumėt papildomų išlaidų dėl pavėluoto grąžinimo.

Ar tikrai šios paskolos be jokių palūkanų?

Kuomet imate paskolą be palūkanų, galite būti tikri, kad jokių paslėptų mokesčių nėra, o metinė palūkanų norma lygi 0%. Tai vienas geriausių pasiūlymų, kuriuos galite gauti, nes už visas kitas paslaugas tenka mokėti. Visa tai rodo koks galingas yra kapitalizmas, o laisvoji prekyba dažniausiai priveda prie konkurencijos tarp kompanijų. Klientams tai naudinga. Taigi nemokamos paskolos yra įrodymas, kad netgi kredito srityje, konkurencija priveda prie mažesnių kainų ir geresnių pasiūlymų.