Tiems, kuriems reikia greitai paskolinti pinigų, kredito kortelės ir greitosios paskolos yra pagrindiniai trumpalaikių paskolų pasirinkimai. Kredito kortelės yra populiarios jau daugelį dešimtmečių. Šalyse kur jos yra itin paplitusios, žmonės jas naudoja įvairiems kasdieniams apsipirkimas, mokesčiams už nuomą bei pramogoms. Ten kur kreditinės kortelės yra mažiau populiarios, greitųjų paskolų davėjai žengė naują žingsnį ir pradėjo populiarinti greitąsias paskolas. Greitąsias paskolas klientai gauna į savo asmenines banko sąskaitas, todėl panašiai kaip ir su kreditinėmis kortelėmis, gavę pinigus, jie gali apsipirkinėti internetu, išsigryninti ar panaudoti juos kitiems atsiskaitymams. Tačiau, tarp šių dviejų paskolų tipų yra keletas esminių skirtumų, kurie nulemia jog kai kuriais atvejais viena paskola yra geresnė nei kita.

Kredito kortelės

Pirmą kartą kredito kortelės pasirodė 1900m viduryje ir buvo pradėtos naudoti turtingų asmenų, kurie savo pinigus laikė įvairiuose bankuose. Bėgant metams kredito kortelės tapo vis labiau populiaresnės ir klientams labiau prieinamos. Kredito kortelių pramonę visame pasaulyje sudaro daugiau nei 5 trilijonai dolerių, turint omenyje, kad pasaulio bendrasis vidaus produktas yra šiek tiek didesnis nei 100 trilijonų dolerių, suma tikrai stulbinama. Norint gauti kredito kortelę, pirmiausiai turite apsilankyti banke, tuomet jus turi patvirtinti banko darbuotojas, o tai gali šiek tiek užtrukti. Jei jums skubiai reikalinga paskola ir neturite kreditinės kortelės, tuomet kils šiokių tokių keblumų. Gavę patvirtinimą, turėsite mokėti mėnesines įmokas, kad galėtumėte ja naudotis, o taip pat ir palūkanas visai jūsų kreditinės kortelės paskolai, kuria naudositės. Paprastai kredito kortelės turi iš anksto nustatytą limitą kiek galite pasiskolinti. Neviršydami šio limito, galite atlikti tiek mokėjimų kiek reikia, o taip pat išsigryninti pinigus kitiems mokėjimams. Svarbu paminėti, jog norint išsigryninti pinigus bankomate, daugeliui kreditinių kortelių yra taikomas papildomas 1-3% mokestis, todėl tai gali būti kiek brangoka. Kreditinės kortelės sukurtos tam, kad žmonės galėtų skolintis ne vieną, o tiek kartų per metus kiek reikia. Jei esate vienas iš šių žmonių, tuomet kreditinė kortelė gali būti geriausias pasirinkimas.

Greitosios paskolos

Greitosios arba trumpalaikės paskolos, tai pakankamai nauja paskolų industrijos šaka, siūlanti trumpalaikes paskolas, kurias galite gauti vos per keletą minučių, užsiregistravę nebankinių skolintojų tinklapyje. Procentiškai, greitąsias paskolas klientai renkasi dažniau nei kreditines korteles, be to jos gali būti suteikiamos asmenims su bloga kredito istorija. Greitosios paskolos skirtos trumpalaikėms išlaidoms padengti, tai gali būti kritinė situacija, neplanuotos išlaidos ir pan. Priklausomai nuo skolintojo ir jo sąlygų, paprastai šių paskolų grąžinimo terminas yra nuo 30 dienų iki 3 mėnesių. Kuomet jau turite pinigus savo sąskaitoje, galite su jais daryti ką norite. Visai nesvarbu ar norite juos išsigryninti ar panaudoti internetiniams atsiskaitymams, papildomi mokesčiai nėra taikomi. Šios paskolos gana patogios, o geriausia tai, jog paskolai gauti jums tereiks vos 10-15 minučių.

Tikiuosi šis straipsnis padės jums susidaryti bendrą supratimą apie kreditines korteles ir greitąsias paskolas, bei padės apsispręsti kada geriausia kiekvieną iš jų naudoti.