18 metų, tai toks amžius kuomet tampame suaugę ir atsisveikiname su vaikyste. Sulaukę aštuoniolikos, galime daryti daugybę naujų dalykų, pradėti mokytis vairuoti, kurti šeimą, vartoti alkoholio bei tabako gaminius bei naudotis paskolomis. Tai vienas labiausiai jaudinančių gyvenimo etapų. Turime pradėti galvoti apie ateitį, ko norime pasiekti, kokia bus mūsų karjera ir kaip kontroliuosime finansus. Vienas, anksčiau paminėtų variantų, kuriuo galite pasinaudoti yra paskolos. Galite pradėti nagrinėtis ir po truputį kurti savo kredito istoriją. Šiuolaikiniame pasaulyje imti paskolas yra natūralu, todėl žmonės dažnai ima būsto, automobilio paskolas, taip pat naudojasi kredito kortelėmis ar greitosiomis paskolomis, kad padengtų nenumatytas išlaidas.

Kreditoriai Suteikimo trukme Pirma paskola nemokamai Kredito MIN suma Kredito MAX suma Kredito laikotarpis Darbo valandos
15 min. Taip 100 € 1000 € 4 metų Š:  08:00-22:00
A:  10:00-20:00
10 min. Ne 100 € 3000 € 24 mėn. Š:  07:00 - 22:00
A:  07:00 - 22:00

kreditai-nuo-18-metu

Paprastai pilnametystė yra tam tikras lūžis mūsų gyvenime, tampame suaugę ir galime naudotis visomis teikiamomis privilegijomis, kurių dėka jaučiamės suaugę. Tačiau kadangi kreditai ir paskolos yra labai galingos finansinės paslaugos, tai valdžia kuria įstatymus, kurie reglamentuoja kada ir kaip galite skolintis pinigų. Būtent dėl to, dažniausiai visame pasaulyje paskolos teikiamos tik sulaukus 20 arba 21 metų. Taip yra todėl, kad valdžia ir finansinės institucijos mano, jog asmenys jaunesni nei 20 metų, yra nepakankamai subrendę, kad galėtų skolintis pinigų, todėl paskolų davėjams tai pakankamai pavojinga. Yra buvę daugybė atvejų, kuomet tik ką pilnametystės sulaukę asmenys pasiskolina pinigų ir negali jų grąžinti laiku. Tada palūkanų norma pradeda kilti žymiai sparčiau, negu jie pajėgūs sumokėti. Galų gale tai priveda prie to, kad norint atgauti pinigus, paskolų davėjai privalo kreiptis į skolų išieškotojus ar net juridinę sistemą.

Lietuvoje nėra konkretaus įstatymo, nurodančio, jog asmenys nuo 18 iki 20 arba 21 metų negali gauti greitų paskolų. Tačiau patys paskolų davėjai pasirenka neskolinti asmenims, tik ką sulaukusiems pilnametystės. Iš pradžių tokių apribojimų nebuvo, bet didėjantis visuomenės spaudimas ir šių jaunų asmenų tėvai, privertė skolintojus dar kartą apsvarstyti šią situaciją ir uždrausti asmenims jaunesniems kaip 20 ar 21 skolintis pinigų. Didžiajai daliai šis apribojimas buvo naudingas, tačiau per daugelį metų, man teko matyti daugybę nusiskundimų iš tų asmenų, kuriems dar nėra 21. Jie skundėsi, kad negali gauti paskolos nenumatytoms išlaidoms, tokioms kaip medicininės sąskaitos, automobilio remontas ir kitiems dalykams, kurie negali būti atidėliojami iki tol, kol atsiras pajamų. Mano nuomone, šis apribojimas gali būti neigiamas ir dėl to, kad įkopus į pilnametystę galima daryti viską ką daro ir kiti suaugę, tad kodėl skolinantis pinigų turėtų būti kitaip. Todėl jei iš tiesų reikia gauti pinigų, tenka maldauti draugų arba šeimos narių, nes dauguma kreditorių nepatvirtins jūsų paraiškos.

Laimei kiekvienas privatus skolintojas gali kurti savo taisykles tol, kol nekonfliktuoja su teisine sistema, esančia tame regione kuriame tuo užsiima. Galutinis rezultatas toks, kad yra keletas kompanijų, kurios suteikia paskolas asmenims sulaukusiems 18 ar 19 metų, tačiau prieš pasiimant paskolą tenka kažką įkeisti arba atsakyti į daugiau klausimų. Taip yra dėl to, kad tokie asmenys kelia didesnį pavojų, o skolintojai nenori prarasti pinigų, kuomet negalite sumokėti pinigų, kuriuos pasiskolinote. Taip pat yra keletas ir tokių greitų paskolų davėjų, kurie sutinka prisiimti didesnę riziką ir skolinti pinigų nereikalaujant įkeitimo. Tačiau tampa labai sunku juos rasti, nes vis daugiau ir daugiau skolintojų stengiasi nutraukti skolinimą tokiems jauniems asmenims.

Jeigu jums 18 metų ir norite gauti greitą paskolą, turite suprasti, kad greičiausiai skolintojui turėsite pateikti išsamią informaciją, kad jie galėtų patikrinti jūsų mėnesines pajamas ir kredito istoriją. Šie duomenys padės paskolos davėjui susidaryti aiškią nuomonę ar galėsite grąžinti greitąją paskolą. Tačiau privalote pateikti visą informaciją, kurios jūsų paprašys, nes tai gali padidinti šansus, kad jūsų paraiška paskolai bus patvirtinta ir galėsite pasiskolinti pinigų. Vis dėlto, nepaisant stabilių pajamų ir nepriekaištingos kredito istorijos, dėl jūsų amžiaus paraiška paskolai gali būti atmesta. Žinoma, tai gali nuliūdinti, tačiau turėtumėte nepasiduoti ir išbandyti įvairias kredito kompanijas, galbūt viena iš jų patvirtins jūsų paraišką.

Šis nesutarimas „skolinti ar neskolinti“ pinigų asmenims sulaukusiems 18 ar 19 metų, kilo nuo pat greitųjų paskolų atsiradimo. Visgi mano nuomone, šiuo atveju jaučiama diskriminacija, jeigu neatsižvelgiama į jaunuolių laisvę ir atmetamos paraiškos gauti paskolai, nes asmuo nepasiekė tinkamo amžiaus. Todėl manau, kad visiems sulaukusiems 18 metų ir turintiems pastovias pajams, turėtų būti suteikiama galimybė gauti greitąją paskolą!