Gyvenimas yra nenuspėjamas, būna gerų ir blogų laikų, todėl turime atidžiai planuoti savo finansus, kad galėtume lengviau išgyventi sunkmetį. Paprastai, kai situacija yra gera, leidžiame pinigus negalvodami ir netaupydami „juodai dienai“. Tačiau, turėtume atsidėti šiek tiek pinigų, kad galėtume lengviau išgyventi užklupus nelaimei ar praradus darbą. Jei turėsite pinigų nenumatytiems atvejams, tuomet prireikus padengti nenumatytas išlaidas, jums nereikės skolintis iš banko.

Dažniausiai finansų specialistai pataria turėti maždaug 3 mėnesinius atlyginimus nenumatytoms situacijoms, turint mažiau, gali būti sunkiau išgyventi finansinius sunkumus. Jei turite daugiau nei 3 mėnesinius atlyginimus, patartina juos laikyti banke arba investuoti, kad iš to gautumėte šiek tiek naudos. Tačiau, jei tik dabar pradedate taupyti iš pradžių gali būti sunku. Būtent todėl, pateikiu keletą punktų, kurie padės tai padaryti lengviau:

  • Atsidėkite dalį atlyginimo – paprasčiausias ir greičiausias būdas turėti pinigų nenumatytoms situacijoms, tai tiesiog atsidėti šiek tiek pinigų kai gaunate atlyginimą. Suprantu, gali būti sunku atidėti dalį pinigų, nes planuojame juos išleisti įvairiems dalykams, tačiau tai – efektyviausias ir greičiausias būdas sutaupyti. Kas mėnesį atidedant po 20% pajamų, per 5 mėnesius jau turėsite sukaupę vieną mėnesinį atlyginimą, o per 15 mėnesių sukaupsite 3 mėnesinius atlyginimus.
  • Taupykite smulkiuosius – jei negalite atidėti dalies atlyginimo, tuomet atidėkite smulkiuosius esančius jūsų piniginėje. Jeigu atsiskaitinėjate grynaisiais pinigais, tuomet kiekvieną vakarą „pravalykite“ piniginę ir atidėkite smulkias monetas. Išeitis yra ir tiems, kurie neatsiskaitinėja grynaisiais. Kai kurie bankai siūlo paslaugą, kuomet kiekvieną kartą atsiskaičius kortele ir neišleidus lygios sumos, likutis (centai, kurie nesiekia 1 Eur) keliauja į taupomąją sąskaitą.
  • Susiraskite papildomą darbą – jei turite šiek tiek laisvo laiko, galite pasiieškoti papildomo darbo, tokiu būdu pasitaupysite nenumatytiems atvejams. Kad nepervargtumėte nuo nuolatinio darbo, galite padirbėti vos keletą mėnesių. Tačiau jei turite tikslą susitaupyti pakankamai, tada gali tekti padirbėti ilgiau.
  • Paieškokite pasyvių pajamų šaltinių – turėdami laisvo laiko, galite pasidomėti pasyvių pajamų šaltiniais, o ne švaistyti savo laiką žiūrint televizorių ar užsiimant kitais bereikšmiais dalykais internete. Galite sukurti savo inertinį puslapį, smulkų verslą arba daugybę kitų dalykų, kurie padės užsidirbti šiek tiek papildomų pinigų.
  • Parduokite daiktus – jeigu turite daugybę nenaudojamų daiktų, galite juos parduoti. Tiesiog nufotografuokite daiktus ir įkelkite juos į internetą. Tokiu būdu, lengvai susitaupysite pinigų nenumatytiems atvejams ir atsikratysite nereikalingų daiktų.