Pinigai užima svarbią vietą mūsų gyvenime, be jų negalėtume įsivaizduoti šiuolaikinės visuomenės. Deja, pinigai arba jų trūkumas neretai sukelia įvairius šeimyninius konfliktus, nepasitikėjimą vienas kitu ir netgi tampa skyrybų priežastimi. Kai gyvenimas klojasi sėkmingai, paprastai žmonės yra pakankamai atsipalaidavę ir nesunkiai pakelia nuotakų kaitas bei charakterių skirtumus, tačiau vos tik užklumpa sunkesni laikai, prasideda nesibaigiantys konfliktai, kurie supriešina ar net išskiria žmones. Jei būtume pakankamai išmintingi, tokie dalykai nenutiktų, nes suprastume, kad pinigai yra tik įrankis ir visuomet bus ir geresnių, ir blogesnių laikų. Vis dėlto, nesame tokie išmintingi, todėl kai mus gerai sekasi, norime kad viskas klotųsi dar geriau, tačiau kai tampa sunku, sunkiai tramdome savo jausmus, mus užvaldo pyktis ir įtūžis. Būtent dėl to, ekonominio nuosmukio metu, ženkliai išauga skyrybų skaičius, o kai viskas vėl stojasi į savo vėžes, žmonės tuokiasi ir atrodo, kad kiekvienas pagaliau atranda savo gyvenimo meilę.

Šiuolaikiniame pasaulyje, ekonominės krizės pasikartoja maždaug kas 7-10 metų, tuomet keletui metų smunka ekonomikos lygis ir išauga nedarbas. Kai viskas susitvarko, žmonės vėl leidžia pinigus negalvodami apie pasekmes, kol galiausiai vėl prasideda krizė ir kartojasi tas pats užburtas ratas. Kol kas, kad ir kaip stengiamės, niekas nepadeda viso to išspręsti ir palengvinti šios situacijos, tad kiekvienas pasidomėjęs istorija, turėtų iš jos pasimokyti ir atsidėti šiek tiek pinigų, kurie palengvintų pragyvenimą ekonominio nuosmukio metu. Neretai, pavieniai žmonės ir šeimos nenori atsidėti pinigų santaupoms, net jei ir nesiskundžia jų stygiumi. Šiandien žmonės dažnai išleidžia daugiau nei leidžia jų finansinės galimybės bei vis dažniau ir dažniau ima paskolas. Kai ateina laikas, paskolą gražinti, gali būti pakankamai skausminga ir sudėtinga, na o pirmiausiai kenčia artimiausi žmonės, nes visa tai sukelia stresą ir pykčio ar net smurto artimoje aplinkoje proveržius.

Žinoma, yra tokių, kurie sako, jog santykiai, kurie neištveria sunkumų yra nieko verti, tačiau, mano nuomone, žmonėms tiesiog reikėtų daugiau ir geriau pamąstyti ir stengtis viską spręsti drauge, įsiklausant vienam į kitą. Kai finansiniai sunkumai išsprendžiami kartu, paprastai tokie santykiai tampa mažiau įtemti ir tęsiasi ilgiau. Taigi, kai kitą kartą turėsite šiek tiek papildomų pinigų, pagalvokite apie tai, kaip galite juos taupyti, o ne tiesiog išleisti nereikšmingiems dalykams. Neišvengiamai gali užklupti sunkmetis ir jei nebūsite tam pasiruošę, šeima gali būti tai, ką prarasite pirmiausiai.