Klausimas „ką daryti su atliekamais pinigais?“ yra vienas populiariausių tarp finansų tvarkytojų. Gavus didelę sumą pinigų, dažnai galvoje pirmiausiai šmėkšteli mintis „kaip turėčiau juos išleisti?“, tačiau čia įsiterpia blaivus protas ir pradedame mąstyti apie būdus, kur galėtume investuoti šiuos pinigus.

Visai nesvarbu kaip gavote nemažą sumą pinigų, kadangi yra daugybė būdų, pradedant paveldėjimu ir baigiant laimėjimu loterijoje, tačiau labai svarbu kaip su šiais pinigais pasielgsite. Jeigu skaitote šį straipsnį, vadinasi nenorite švaistyti savo pinigų į kairę ir į dešinę, o norite juos panaudoti tinkamai. Yra nesibaigiantis sąrašas būdų, kaip galite panaudoti savo pinigus, bet noriu pateikti mano manymu svarbiausius punktus, kuriuos turėtumėte apsvarstyti planuojant savo išlaidas.

  • Pensija/santaupos užtarnautam poilsiui – visuomet savo klientams pirmiausia sakau, kad jei tik jie turi atliekamų pinigų, turėtų pagalvoti apie taupymą pensijų kaupimo fonduose. Pinigai gali „augti“ dėka sudėtinių palūkanų. Kai pagaliau sulauksite užtarnauto poilsio, jūs jau turėsite pakankamą sumą, kurią galėsite panaudoti kelionėms ir patogiam gyvenimui.
  • Santaupos vaikų išsilavinimui – jei turite vaikų, kurie yra jaunesni nei 18 metų, ar tik planuojate turėti vaikų, puikus būdas investuoti pinigus, tai susikurti taupomąją sąskaitą atžalų išsilavinimui. Paprastai tėvai tokias sąskaitas atidaro vos tik gimus vaikams ir periodiškai atideda dalį pajamų į šią sąskaitą. Na, o jei netikėtai gaunate didelę sumą pinigų, galite juos atidėti į taupomąją sąskaitą ir stebėti kaip jie auga.
  • Pasyvios pajamos/verslas – jei turite verslumo gyslelę, tuomet šie pinigai gali būti puikus būdas pagaliau pradėti savo verslą ir išsilaisvinti nuo monotoniško 9 valandų darbo dienos ritmo. Jei savo verslo kurti neplanuojate, galite investuoti į nekilojamą turtą arba vertybinius popierius ir gauti pasyvias pajamas vien už tai, kad investavote.
  • Sveikata – sveikata yra mūsų brangiausias turtas, todėl dažnai patariu atsidėti dalį pinigų sveikatos atstatymui ir atlikti tam tikrus tyrimus, padėsiančius nustatyti sveikatos būklę. Jeigu turite pakankamai pinigų, panaudokite juos sveikatos būklei pagerinti, taip pat paįvairinkite mitybos racioną ir pradėkite praktikuoti sveikesnį bei kokybiškesnį gyvenimo būdą.
  • Pramogos – na ir paskutinis, taip pat pakankamai svarbus dalykas yra papramogauti ir įsigyti tam tikrus daiktus, kurių visada norėjote, tačiau neturėjote pakankamai pinigų jiems nusipirkti. Galite išsiruošti į kelionę, nusipirkti motociklą ar padaryti tai apie ką visuomet svajojote. Tačiau neišleiskite visų pinigų tik šiame punkte paminėtiems dalykams, nepamirškite ir kitų keturių punktų, minėtų anksčiau.

Tikiuosi, kad šie patarimai padės jums suprasti, kad daugybę dalykų galite patobulinti ir pagerinti pinigais, tačiau nereikėtų pamiršti ir savęs, mėgaukitės sveiku bei visaverčiu gyvenimu.