Jei ketinate imti paskolą, paprastai turite du pagrindinius pasirinkimus, galite imti paskolą iš banko, arba skolintis iš nebankinių skolinimosi įmonių. Abu variantai turi savo pliusų ir minusų, tačiau vieni žmonės pirmenybę teikia bankams, o kiti renkasi privačias finansines institucijas. Pasirinkimą lemia klientų poreikiai. Skolintis iš nebankinių paskolų davėjų yra paprasčiau, vis dėlto bankas paprastai siūlo mažesnes palūkanas. Žinoma, pasitaiko atvejų kuomet ir nebankinės skolinimosi institucijos siūlo mažesnes palūkanas, o banke paskolą galite gauti greičiau nei iš privačių skolintojų.

Bankai

Bankai kol kas pirmaujanti finansinė institucija, kuria naudojamės, kad gautume pinigų. Kai kurie bankai gyvuoja jau daugiau nei šimtmetį, todėl klientams tai kelia pasitikėjimą. Bankai paprastai turi nesibaigiančius pinigų rezervus, o taip pat milijonus klientų, kurie laiko savo indėlius banke ir iš to šiek tiek uždirba. Taip pat, bankai daugeliu atvejų siūlo įvairias pensijų kaupimo programas, suteikia galimybę klientams investuoti bei gauti įvairias paskolas.

Bankinių paskolų pasiūlymai

Bankai teikia įvairiausius kredito pasiūlymus, pradedant vartojimo kreditu, o taip pat ir kreditines korteles didelėms ir daugelį metų besitęsiančioms paskoloms automobiliui arba nekilnojamam turtui. Paprastai palūkanos šioms bankinėms paskoloms nėra didelės, tačiau norint jas gauti, reikia užpildyti krūvas dokumentų. Bankinės paskolos yra skirtos dideliems pirkiniams ir išlaidoms, todėl galima rinktis įvairias studijų, automobilio bei nekilnojamo turto paskolas.

Nebankiniai paskolų davėjai

Nebankiniai skolintojai, tai vėliau į rinką žengę paskolų davėjai, kurie paprastai yra mažesnės įmonės, susikūrusios vienam tikslui ir dabar sėkmingai konkuruojančios su bankais. Nebankinės skolinimosi įmonės gauna nemažą pelną iš privačių asmenų, norinčių pradėti savo verslą. Dėl didelių palūkanų, šios įmonės sparčiai plečiasi ir gali paskolinti vis daugiau pinigų.

Nebankinių paskolų pasiūlymai

Nebankinės institucijos dažniausiai siūlo vos keletą paskolų variantų, tačiau nereikalauja užstato bei laiduotojų, todėl pinigus galite gauti vos per keletą minučių. Tokie skolintojai siūlo greitąsias paskolas, kredito liniją, vartojimo kreditą, bei keletą automobilio paskolos variantų. Tokios paskolos turi didesnes metines palūkanas, nes yra grąžinamos per keletą mėnesių. Vis dėlto, už trumpesnį laikotarpį priskaičiuotos palūkanos lyginant su ilgalaike banko paskola yra kur kas mažesnės, nes paskola grąžinama greičiau.

Dabar jau žinote kokius paskolų variantus siūlo bankai ir ne bankinės institucijos, todėl galite rinktis tą, variantą, kuris jums patogesnis ir priimtinesnis.