Skolintis atsakingai – tai įvertinti savo galimybes ir apgalvoti ar pajėgsite grąžinti pasirinktą paskolą laiku. Jei nusprendėte skolintis, pirmiausia vertėtų pasidomėti įvairiomis paskolų teikimo bendrovėmis ir palyginti jų siūlomas sąlygas. Išsirinkite tą skolintoją, kuris siūlo mažiausias metines palūkanas ir kuris labiausiai atitinka jūsų poreikius bei pageidavimus. Taip pat, turėtumėte apgalvoti įvairias situacijas, pvz.: ar būsite pajėgūs grąžinti paskolą jei neteksite darbo arba susidursite su kitais finansiniais sunkumais. Skolinkitės tik tuomet, kai viską gerai apskaičiuosite ir įvertinsite savo finansines galimybes.

Daugeliu atvejų, vartotojai neturi galimybės atlikti visų šių skaičiavimų, arba paprasčiausi jų atsisako, nes tam reikalinga protinė veikla ir kur kas lengviau tiesiog išklausyti reklaminius pasiūlymus ir skolintis paskubomis, neturint jokių garantų, kad finansinės galimybės leis grąžinti pinigus. Kai imate trumpalaikes paskolas arba greituosius kreditus, jaučiatės užtikrinti ir nė nemanote, kad galite pritrūkti pinigų jiems grąžinti. Kol užtenka skolintos sumos, negalvojate apie galimas pasekmes. Vis dėlto, kai pinigai baigiasi, tenka susidurti su nemalonia realybe, kad atėjo laikas paskolą grąžinti. Tada prasideda prisiekinėjimai sau, kad daugiau niekada neimsite paskolų, tačiau vos tik padengiama ankstesnioji, žmonės skolinasi vėl, tam, kad įsigytų naują automobilį, buitinius prietaisus ar tiesiog išleistų šiuos pinigus pramogoms. Dažniausiai, žmonės negali atsispirti pagundai gauti pinigų dabar, o galvoti apie jų grąžinimą vėliau. Tačiau toks požiūris gali privesti prie tokios finansinės padėties, kuomet nebesugebėsite jos kontroliuoti ir nebeturėsite kito pasirinkimo kaip tik skelbti asmeninį bankrotą.

Jei galvosite racionaliai ir atsakingai, išvengsite klaidų, dėl kurių vėliau tektų gailėtis. Tai padaryti gali būti sunku, nes dažnai pasielgiame impulsyviai ir sulaužome sau duotus pažadus. Na, o jei impulsyvumas priveda prie to, kad pasiimate paskolą, turite susitaikyti su tuo, jog bet kokiu atveju privalėsite atiduoti tai, ką pasiskolinote.